do góry
Przygotujemy Cię
na wszystko

Kursy ósmoklasisty 2020/2021

Najlepsze liceum w Twoim zasięgu!

Drodzy Rodzice ósmoklasistów,
chcemy tworzyć możliwie najlepsze warunki do nauki i rozwoju Państwa dzieci, uczniów Indeksu.
Kumulacja ósmoklasistów i gimnazjalistów (podwójny rocznik), strajki nauczycieli, epidemia wirusa, to nieprzerwany ciąg nieszczęść skutkujących odebraniem uczniom możliwości efektywnej nauki oraz kłopotami z rekrutacją do wybranego liceum. Uczniowie potrzebują ciągłości edukacji, solidnego przygotowania do egzaminów, stabilności i pewności siebie.

Przygotowaliśmy kurs opierając się na naszym wieloletnim doświadczeniu w przygotowaniu do egzaminów oraz na kompetencjach nauczycieli z nami współpracujących. Ogromne przeładowanie podstawy programowej i niezliczone umiejętności, które powinien opanować i utrwalić ósmoklasista wymagają systematyczności i dużego wkładu pracy. Ciężko zmobilizować się samemu, łatwiej jest przygotować się do egzaminu pod okiem doświadczonego nauczyciela. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu Rodziców, a także otrzymując nadspodziewanie ciepłe opinie uczniów pierwszego i drugiego rocznika ósmoklasistów - absolwentów naszych kursów - kontynuujemy wyzwanie w kolejnym roku szkolnym.

Do kogo skierowane są kursy?

Uczestnikami naszych kursów są przede wszystkim uczniowie, którzy chcą dostać się do renomowanego liceum lub technikum. Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre szkoły, mające kiedyś opinię przeciętnych, stały się ostatnio oblegane na poziomie porównywalnym do liceów zajmujących czołowe miejsca w rankingach.

Dodatkowe zajęcia pedagogiczne

Chcąc zoptymalizować proces uczenia się zaplanowaliśmy dodatkowe zajecia dla uczniów ze specyficznymi trudnościami potwierdzonymi opinią z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zajęcia mają na celu ułatwić uczniom udział w kursie, poprawić koncentrację, motywację i satysfakcję.Co chcemy osiągnąć?

Celem naszych kursów jest możliwie najwyższy wynik egzaminu końcowego. Nasi uczniowie oraz ich rodzice w trakcie trwania kursu obserwują dodatkowy pozytywny efekt nauki w Indeksie – poprawę ocen cząstkowych i semestralnych w szkole – już po kilku tygodniach udziału w kursie. To z kolei działa motywująco, buduje pewność siebie i poprawia samoocenę ucznia. Nierzadko otrzymujemy bardzo cenne dla nas informacje zwrotne od uczestników, którzy szczególnie zadowoleni są z efektywności zajęć. W ankietach wypełnianych po ukończeniu kursu czytamy nieraz: "w czasie kilku zajęć z polskiego w Indeksie dowiedziałem się więcej niż w ciągu 2 lat w szkole".

Co nas wyróżnia?

Kursy w Indeksie prowadzone są przez wykwalifikowanych i sprawdzonych nauczycieli, będących pasjonatami w swoim zawodzie. Nasi nauczyciele są doświadczonymi i czynnymi egzaminatorami. Często są to również autorzy zadań i przykładowych arkuszy egzaminacyjnych lub metodycy zaangażowani w reformę egzaminów zewnętrznych.
Zajęcia w Indeksie nie są powieleniem szkolnych lekcji. Wynika to między innymi z faktu, że nie realizujemy jednego, konkretnego podręcznika, a nasz program jest kompilacją najefektywniejszych, znanych nam metod nauczania. Skupiamy się na ćwiczeniu umiejętności egzaminacyjnych, zapewniamy duży wybór zróżnicowanych materiałów dydaktycznych, autorskich lub ze sprawdzonych źródeł, w tym testów, zadań i arkuszy egzaminacyjnych. Staramy się, by nasze zajęcia były ciekawe, łączyły rożne elementy wiedzy i jej zastosowania w praktyce. 

Nauczyciele

Niektórzy nauczyciele prowadzący kurs ósmoklasisty w Indeksie, współautorzy Twojego sukcesu:
Włodzimierz Saks - język polski
Ewa Romanowska - język polski
Leszek Życzko - matematyka
Ewa Sieradzka - język angielski

Kiedy rozpoczynają się kursy?

Główna edycja kursów w roku szkolnym 2020/21 rozpoczyna się 3 października, a kończy się tuż przed majowym egzaminem. Proponujemy też kursy intensywne, które rozpoczną się w pod koniec stycznia i potrwają również do kwietnia.

Jak zorganizowany jest kurs?

Duży komfort nauki i dobra logistyka kursu: zajęcia raz w tygodniu, jednego dnia z trzech przedmiotów w tym samym miejscu. 
W celu zapewnienia uczniom kompleksowego przygotowania do egzaminu, organizujemy kursy z trzech obowiązkowych przedmiotów: matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Zazwyczaj wybierają Państwo komplet przedmiotów, choć istnieje też możliwość udziału w pojedynczym kursie z wybranego przedmiotu lub dwóch. Gwarantujemy dogodną logistykę i organizację kursu, zajęcia odbywają się co do zasady w soboty w godzinach 9.00-14.00 (zajęcia z każdego przedmiotu jednego dnia), tj. w sumie 6 godzin lekcyjnych, po 2 godziny lekcyjne z każdego przedmiotu z 15-minutową przerwą pomiędzy przedmiotami. 

Co pomoże Państwu w decyzji o wyborze kursu?

Mając na uwadze zróżnicowane potrzeby edukacyjne Państwa dzieci, a naszych uczniów, w przypadku matematyki i języka angielskiego stworzyliśmy możliwość podziału na grupy zajęciowe według stopnia zaawansowania. Testy pozimujące odbedą się we wrześniu przed rozpoczęciem kursu lub na pierwszych zajęciach kursowych.

W ramach kursu gwarantujemy:
- kompleksowe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty
- kompetentnych i sprawdzonych nauczycieli - są to doświadczeni egzaminatorzy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nadzwyczajni dydaktycy, a często również autorzy podręczników i zbiorów zadań
- specjalny program kursu dostosowany do wymagań i formy egzaminu, umożliwiający szybką diagnozę i nadrobienie zaległości ucznia - zajęcia nie są powieleniem szkolnych lekcji!
- systematyczną powtórkę materiału oraz ćwiczenie umiejętności, które będą egzekwowane podczas egzaminu
- duży wybór materiałów dydaktycznych oraz testów, zadań i arkuszy egzaminacyjnych
- kontrolę postępów w nauce, sprawdziany okresowe i próbny egzamin na zakończenie kursu
- indywidualne konsultacje z nauczycielami
- ciekawe zajęcia łączące wiedzę teoretyczną i jej zastosowanie w praktyce

DODATKOWO, gratis w ramach oferty kursu:
JĘZYK ANGIELSKI, kurs przez Internet + warsztaty z lektorem w trakcie roku szkolnego (minimum 15 h), cena regularna: 590 zł
 kurs z języka angielskiego w trybie e-learning na platformie edukacyjnej wraz  z  uzupełniającymi warsztatami stacjonarnymi wchodzi w skład pakietu kursów w Indeksie w ramach programu podnoszenia kompetencji językowych i ma na celu zainteresowanie młodzieży samodzielnym doskonaleniem umiejętności przy każdej sposobności, nie tylko w sytuacjach szkolnych.
TRENING PAMIĘCI I KONCENTRACJI, warsztaty ze specjalistami mające na celu zwiększenie efektywności uczenia się oraz przedstawienia najważniejszych i njaciekawszych technik, liczba godzin uzależniona od zainteresowania uczestników (minimum 6 h), pełna oferta dostępna również w wersji płatnej
 

Terminarz kursów (egzamin 2021)

  • rozpoczęcie:  3 października
  • zakończenie: kwiecień 2021, tuż przed egzaminem
  • liczba godzin lekcyjnych: 50 z każdego przedmiotu (patrz tabela z cennikiem)
  • częstotliwość: 1 raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne z wybranego przedmiotu
  • liczebność grup: 12-15 osób (standardowe)

INFORMACJA: Nasi uczniowie z reguły wybierają pełną sekwencję zajęć sobotnich (3 kursy z rzędu), ponieważ pozwala to na kompleksowe przygotowanie do egzaminu w jednym miejscu i jednego dnia w tygodniu. Dodatkowo uruchomiliśmy grupy z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego w dni powszednie dla tych uczniów, którym sobota jako dzień zajęć nie odpowiada.

Cennik

Przedmiot kursu  Liczba godzin Cena całego kursu
matematyka 50 690 zł
język polski 50 690 zł
język angielski 50 690 zł
PAKIET 3 BLOKÓW PRZEDMIOTOWYCH 150 1770 zł
*zniżka 300 zł
kurs w grupie kameralnej (ok. 9 osób) 50 990 zł


Lokalizacja zajęć

OLSZTYN Sale Polskiego Towarzystwa Ekonmicznego, ul. 1 Maja 13
OLSZTYN Sekretariat Indeksu, ul. Nowowiejskiego 1 (D.H. INKA)
Zapisz się
Zgłoszenie na kurs przez internet zaoszczędzi Twój czas. Możesz zadecydować o wszystkim na odległość. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub odwiedzenia nas w Sekretariacie.

Formularz

Przedmioty, których uczymy:


Aktualności

10
czerwca
23 lata Indeksu - Trafiłeś pod właściwy adres!
Oferujemy Państwu naszą kompetencję, doświadczenie i skuteczność Jesteśmy wiarygodni!...
więcej
24
września
Plan zajęć
Upały zelżały, zatem pora rozpoczynać zajęcia w Indeksie.  Egzamin Gimnazjalny 2019 Kursy...
więcej
31
sierpnia
Dzień otwarty w Olsztynie
Wszystkie osoby zainteresowane kursami w Indeksie zapraszamy na Dzień Otwarty! 31 sierpnia 2018 (piątek) 12.00-17.00 ul....
więcej