do góry
Przygotujemy Cię
na wszystko

Egzamin ósmoklasisty 2019 - kurs roczny

Najlepsze liceum w Twoim zasięgu!

Drodzy Rodzice ósmoklasistów,
Jesteśmy po to,  by tworzyć możliwie najlepsze warunki do nauki i rozwoju Państwa dzieci, uczniów Indeksu.
 
W roku szkolnym 2018/19 obserwujemy duże zainteresowanie fachowym przygotowaniem zarówno do egzaminu ósmoklasisty, jak i do egzaminu gimnazjalnego. Pamiętajmy, że w pzryszłym roku w liceach rozpocznie naukę skumulowany rocznik uczniów: ostatni absolwenci gimnazjów i pierwsi absolwenci ośmioletnich szkół podstawowych. Z powodu ograniczonych warunków lokalowych wiele trójmiejskich liceów nie może pozwolić sobie na przyjęcie podwójnej liczby uczniów i musi ograniczyć rekrutację. Dla Państwa dzieci może to oznaczać podwyższenie progu punktowego kwalifikującego do przyjęcia, a z tego wprost wynika konieczność uzyskania bardzo dobrego wyniku na egzaminie ósmoklasisty.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu Rodziców podjęliśmy to wyzwanie. Przygotowaliśmy kurs opierając się na naszym wieloletnim doświadczeniu i kompetencjach nauczycieli z nami współpracujacych. Ogromne przeładowanie podstawy programowej i niezliczone umiejętności, które powinien – zgodnie z wymogami egzaminacyjnymi – posiąść i utrwalić ósmoklasista wymagają systematyczności i wkładu pracy. Ciężko samemu się zmobilizować, łatwiej będzie przygotować się do egzaminu pod okiem doświadczonego nauczyciela.

Do kogo skierowane są kursy?

Uczestnikami naszych kursów są przede wszystkim uczniowie, którzy chcą dostać się do renomowanego liceum lub technikum. Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre szkoły, mające kiedyś opinię przeciętnych, stały się ostatnio oblegane na poziomie porównywalnym do liceów zajmujących czołowe miejsca w rankingach.

Dodatkowe zajęcia pedagogiczne

Chcąc zoptymalizować proces uczenia się zaplanowaliśmy dodatkowe zajecia dla uczniów ze specyficznymi trudnościami potwierdzonymi opinią z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zajęcia mają na celu ułatwić uczniom udział w kursie, poprawić koncentrację, motywację i satysfakcję.Co chcemy osiągnąć?

Celem naszych kursów jest możliwie najwyższy wynik egzaminu końcowego. Nasi uczniowie oraz ich rodzice w trakcie trwania kursu obserwują dodatkowy pozytywny efekt nauki w Indeksie – poprawę ocen cząstkowych i semestralnych w szkole – już po kilku tygodniach udziału w kursie. To z kolei działa motywująco, buduje pewność siebie i poprawia samoocenę ucznia. Nierzadko otrzymujemy bardzo cenne dla nas informacje zwrotne od uczestników, którzy szczególnie zadowoleni są z efektywności zajęć. W ankietach wypełnianych po ukończeniu kursu czytamy nieraz: "w czasie kilku zajęć z polskiego w Indeksie dowiedziałem się więcej niż w ciągu 2 lat w szkole".

Co nas wyróżnia?

Kursy w Indeksie prowadzone są przez wykwalifikowanych i sprawdzonych nauczycieli, będących pasjonatami w swoim zawodzie. Nasi nauczyciele są doświadczonymi i czynnymi egzaminatorami. Często są to również autorzy zadań i przykładowych arkuszy egzaminacyjnych lub metodycy zaangażowani w reformę egzaminów zewnętrznych.
Zajęcia w Indeksie nie są powieleniem szkolnych lekcji. Wynika to między innymi z faktu, że nie realizujemy jednego, konkretnego podręcznika, a nasz program jest kompilacją najefektywniejszych, znanych nam metod nauczania. Skupiamy się na ćwiczeniu umiejętności egzaminacyjnych, zapewniamy duży wybór zróżnicowanych materiałów dydaktycznych, autorskich lub ze sprawdzonych źródeł, w tym testów, zadań i arkuszy egzaminacyjnych. Staramy się, by nasze zajęcia były ciekawe, łączyły rożne elementy wiedzy i jej zastosowania w praktyce. 

Kiedy rozpoczynają się kursy?

Główna edycja kursów w roku szkolnym 2018/19 rozpoczyna się 29 września, a kończy się tuż przed kwietniowym egzaminem. Proponujemy też kursy intensywne, które rozpoczną się w pod koniec stycznia i potrwają również do kwietnia.

Jak zorganizowany jest kurs?

Duży komfort nauki i dobra logistyka kursu: zajęcia raz w tygodniu, jednego dnia z trzech przedmiotów w tym samym miejscu. 
W celu zapewnienia uczniom kompleksowego przygotowania do egzaminu, organizujemy kursy z trzech obowiązkowych przedmiotów: matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Zazwyczaj wybierają Państwo komplet przedmiotów, choć istnieje też możliwość udziału w pojedynczym kursie z wybranego przedmiotu lub dwóch. Gwarantujemy dogodną logistykę i organizację kursu, zajęcia odbywają się co do zasady w soboty w godzinach 9.00-14.00 (zajęcia z każdego przedmiotu jednego dnia), tj. w sumie 6 godzin lekcyjnych, po 2 godziny lekcyjne z każdego przedmiotu z 15-minutową przerwą pomiędzy przedmiotami. W przypadku zainteresowania rodziców otworzymy również grupy w wybrane dni powszednie w godzinach popołudniowych, np. 17.00-18.30, wówczas każdy z przedmiotów będzie odbywał się innego dnia.

W ramach kursu gwarantujemy:

- kompleksowe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty
- kompetentnych i sprawdzonych nauczycieli - są to doświadczeni egzaminatorzy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nadzwyczajni dydaktycy, a często również autorzy podręczników i zbiorów zadań
- specjalny program kursu dostosowany do wymagań i formy egzaminu, umożliwiający szybką diagnozę i nadrobienie zaległości ucznia - zajęcia nie są powieleniem szkolnych lekcji!
- systematyczną powtórkę materiału oraz ćwiczenie umiejętności, które będą egzekwowane podczas egzaminu
- duży wybór materiałów dydaktycznych oraz testów, zadań i arkuszy egzaminacyjnych
- kontrolę postępów w nauce, sprawdziany okresowe i próbny egzamin na zakończenie kursu
- indywidualne konsultacje z nauczycielami
- ciekawe zajęcia łączące wiedzę teoretyczną i jej zastosowanie w praktyce

Terminarz kursów (egzamin 2019)

  • rozpoczęcie:  29 września 2018
  • zakończenie: kwiecień 2019, tuż przed egzaminem
  • liczba godzin lekcyjnych: 50 z każdego przedmiotu (patrz tabela z cennikiem)
  • częstotliwość: 1 raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne z wybranego przedmiotu
  • liczebność grup: 10-16 osób (standardowe), 5-9 osób (kameralne)

Poglądowy plan zajęć:

- matematyka: sobota, godz. 9.00-10.30 
- język polski: sobota, godz. 10.45 -12.15
- język angielski: sobota, godz. 12.30-14.00

INFORMACJA: Nasi uczniowie z reguły wybierają pełną sekwencję zajęć sobotnich (3 kursy z rzędu), ponieważ pozwala to na kompleksowe przygotowanie do egzaminu w jednym miejscu i jednego dnia w tygodniu. 

Cennik

Przedmiot kursu  Liczba godzin Cena całego kursu
matematyka 50 590 zł
język polski 50 590 zł
język angielski 50 590 zł
PAKIET 3 BLOKÓW PRZEDMIOTOWYCH 150 1670 zł
*zniżka 100 zł
kurs w grupie kameralnej (5-9 osób) 50 890 zł


Lokalizacja zajęć

OLSZTYN - II Liceum Ogólnokształcące, ul. Małłków 3
OLSZTYN - Sekretariat Indeksu, ul. Nowowiejskiego 1 (INKA przy Starym Mieście)

Zapisz się
Zgłoszenie na kurs przez internet zaoszczędzi Twój czas. Możesz zadecydować o wszystkim na odległość. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub odwiedzenia nas w Sekretariacie.

Formularz

Aktualności

24
września
Plan zajęć
Upały zelżały, zatem pora rozpoczynać zajęcia w Indeksie.  Egzamin Gimnazjalny 2019 Kursy...
więcej
31
sierpnia
Dzień otwarty w Olsztynie
Wszystkie osoby zainteresowane kursami w Indeksie zapraszamy na Dzień Otwarty! 31 sierpnia 2018 (piątek) 12.00-17.00 ul....
więcej
3
lipca
KURS POPRAWKOWY z matematyki
ZAŁATW TO OD RAZU! POPRAW MATURĘ JESZCZE W WAKACJE! 30 godzin lekcyjnych (2 tygodnie,...
więcej