do góry
Przygotujemy Cię
na wszystko

Zmiany na egzaminach 2021

Zmiany na egzaminach 2021

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. 

Wymagania egzaminacyjne w swoim zakresie mają uwzględnić specyficzną sytuację edukacyjną na przestrzeni ostatnich trzech lat szkolnych. Nie ograniczają jednak w żaden sposób możliwości i zakresu realizacji podstawy programowej jako takiej. Nauczyciel realizuje program nauczania uwzględniający wymogi podstawy programowej, a jednocześnie w sposób szczególny zwraca uwagę na te treści kształcenia, które zostały wskazane jako wymagania egzaminacyjne.

W związku z powyższym, w ramach odbywających się kursów przygotowujących do egzaminów, INDEKS nie planuje ograniczać materiału objętego programem kursu, ani nie rezygnuje z ćwiczenia umiejetności sprawdzanych do tej pory na egzaminie. Oczywiście, bacznie obserujemy powstawanie nowych wymagań, będziemy je uwzględniać w tematyce zajęć i w materiałach kursowych, jednak uważamy, że uczniowie mają prawo do edukacji na wysokim poziomie i powinni zostać solidnie przygotowani nie tylko do egzaminów zewnętrznych, ale też do podjęcia nauki na kolejnym etapie kształcenia, czyli w liceum, technikum lub na studiach.

Od 20 listopada 2020 r. MEN rozpoczyna prekonsultacje propozycji wymagań egzaminacyjnych. Na uwagi i opinie merytoryczne czeka do 27 listopada pod adresem: prekonsultacje@men.gov.pl. Wszystkie przesłane opinie zostaną przekazane zespołom, które w kolejnym etapie prac dokonają analizy propozycji i zmodyfikują projekt.

Zachęcamy wszystkich Państwa: nauczycieli, rodziców, uczniów, do zgłaszania swoich uwag tą lub inną drogą.

Zespół INDEKSUZapisz się
Zgłoszenie na kurs przez internet zaoszczędzi Twój czas. Możesz zadecydować o wszystkim na odległość. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub odwiedzenia nas w Sekretariacie.

Formularz

Przedmioty, których uczymy:


Aktualności

20
listopada
Zmiany na egzaminach 2021
W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie...
więcej
30
sierpnia
Czas rozpocząć nowy rok, czyli nareszcie szkoła!
...
więcej
19
sierpnia
Jak w tym roku ocenili nas Uczniowie i Rodzice?
1. Organizacja zajęć. Na pytanie, czy odpowiadała Ci lokalizacja,...
więcej